پایگاه اطلاع رسانی حماسه سیاسی

ویژه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

آخرین اخبار انتخابات ، کاندیداهای احتمالی ، اخبار کاندیداها ، قوانین و اطلاعیه ها و ....

کاری از تیم طراحی و مدیریت سایت انتخابات مجلس نهم


جهت ورود به سایت روی لینک زیر کلیک کنید...

www.hamasenews.irبستن


 28 مهر 1396

9:11 - 14 / 5 / 1394 691 بازدید ارسال به دوستان این صفحه را به اشتراک بگذارید
پژوهشکده استاندارد ملی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود   
تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه رازی کرمانشاه و سازمان ملی استاندارد، امروز (13 مردادماه) با حضور معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محمد ابراهیم اعلمی آل آقا سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه در این مراسم تدوین استاندارد را تضمین حقوق شهروندی عنوان کرد و افزود: قطعا تعداد استانداردهای تدوین شده متناسب با توسعه کشور است.

وی افزود: دانشگاه رازی این آمادگی را دارد تا با همکاری اعضای هیات علمی خود بصورت تخصصی در جهت رفع نیازهای سازمان ملی استاندارد در جهت تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی و نیز آموزش و ترویج استاندارد در میان قشر دانشجو گام موثری بردارد.

توان این را داریم پاسخگوی تمام نیازهای سازمان ملی استاندارد در غرب کشور باشیم

محمد جوشقانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی نیز با بیان اینکه دانشگاه رازی به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور مطرح است، گفت: در حال حاضر در رشته‌هایی مانند شیمی و مهندسی شیمی جزو سه دانشگاه برتر هستیم و تجهیزات بسیار مناسبی داریم که می‌توان از آنها به عنوان آزمایشگاه‌های مرجع در رشته‌های مختلف نفت، پتروشیمی، انرژی و آی تی استفاده کرد.

وی افزود: پتانسیل‌های دانشگاه به حدی هست که بتوانیم پاسخگوی تمام نیازهای سازمان ملی استاندارد در غرب کشور باشیم.

پژوهشکده استاندارد ملی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

محمودرضا نیازی مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه رازی کرمانشاه در جهت ترویج فرهنگ استاندارد و ارتقا سلامت و صنعت استان است، گفت: امیدواریم با این همکاری بتوانیم در زمینه تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی حرفی برای گفتن در کشور داشته باشیم.

این مقام مسئول از راه‌اندازی پژوهشکده استاندارد در سطح ملی بصورت پایلوت در استان خبر داد و اظهار کرد: مسئولین دانشگاه قول همکاری داده‌اند تا بتوانیم این پژوهشگاه را راه‌اندازی کرده و نتایج آن برای سایر استانها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

اجرای پایلوت دو برنامه ملی استاندارد در کرمانشاه تا پایان سال جاری

علی سعادتی مدیر کل آموزش و ترویج سازمان ملی استاندارد با اشاره به تدوین دو برنامه ملی تعیین دورس آموزشی استاندارد برای رشته‌های مختلف دانشگاهی و نیز ترویج استاندارد در میان عامه مردم، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل‌هایی که در استان کرمانشاه وجود دارد امیدواریم بتوانیم این دو برنامه را تا پایان سال جاری در کرمانشاه اجرایی کنیم.

وی در بحث برنامه ملی تدوین دورس آموزش استاندارد در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: ما در وهله اول باید عناوین این دروس که می‌تواند تحت عنوان آشنایی با استاندارد دانشگاه‌ها ارئه شود و سرفصل‌های آنها را تعیین کرده و در گام بعدی باید تربیت مدرس برای تدریس این دروس انجام شود.

وی اظهار کرد: در زمینه برنامه ترویج استاندارد نیز از استان کرمانشاه می‌خواهیم تا شیوه‌های ابداعی را برای ترویج استاندارد در میان عامه مردم و بویژه دانشگاهیان ارائه دهد تا بتوانیم این شیوه‌ها را در میان سایر استانهای پیاده‌سازی کنیم.

27 هزار سند ملی استاندارد در کشور تدوین شده است

آزیتا خضرایی مدیرکل دفتر تدوین استانداردهای ملی سازمان ملی استاندارد نیز در این نشست با بیان اینکه بر اساس بند یک قانون سوم سازمان ملی استاندارد، این سازمان به عنوان تنها مرجع رسمی در کشور عهده‌دار تدوین و تعیین استانداردهای ملی است، گفت: بر این اساس تاکنون بالغ بر 27 هزار سند استاندارد ملی در کشور تدوین شده است.

این مسئول اظهار کرد: این اسناد در تمامی زمینه‌های خدمات، صنعت و کشاورزی تدوین شده اند.

وی به پتانسیل‌های استان کرمانشاه و دانشگاه رازی اشاره کرد و افزود: ما امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت در جهت تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی استفاده کنیم.

خضرایی افزود: همچنین امیدواریم بتوانیم از همکاری این دانشگاه در جهت تدوین استانداردهایی که هیچ منبعی برای تدوین آنها وجود نداشته و تنها بصورت پژوهش محور تدوین آنها انجام می‌شود از ظرفیت‌های دانشگاه رازی استفاده کنیم.

وی بر لزوم ایجاد کمیته‌های تخصصی استاندارد در دانشگاه رازی متناظر با کمیته‌های ملی استاندارد تاکید کرد و افزود: قطعا ایجاد این کمیته‌ها می‌تواند در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی و بازنگری و به روز کردن استانداردهای گذشته و نیز تدوین استاندارد ملی برای تمامی کالاهای موجود در کشور مورد استفاده قرار گیرد.


نظرات کاربران :  

نام شما :

ایمیل :    

نظر شما :