پایگاه اطلاع رسانی حماسه سیاسی

ویژه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

آخرین اخبار انتخابات ، کاندیداهای احتمالی ، اخبار کاندیداها ، قوانین و اطلاعیه ها و ....

کاری از تیم طراحی و مدیریت سایت انتخابات مجلس نهم


جهت ورود به سایت روی لینک زیر کلیک کنید...

www.hamasenews.irبستن


 28 مهر 1396

12:35 - 9 / 5 / 1394 674 بازدید ارسال به دوستان این صفحه را به اشتراک بگذارید
ایجاد ۲۰۰ دهیاری جدید در کرمانشاه  
مجتبی نیک کردار شامگاه پنجشنبه در کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری استان کرمانشاه اظهار داشت: یکی از اولویت های مهم کاری دولت تدبیر و امید خدمت به روستاییان نه بعنوان شهروندان معمولی بلکه کانون های تولید است.

وی افزود: طی ۳۰ سال گذشته کارهای خوبی در زمینه روستاها صورت گرفته اما موجب تثبیت روستاییان و جلوگیری از مهاجرات آنان نشده است، و مهاجرت هر روستایی یک تولیدگر را به مصرف کننده تبدیل می کند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه بیان کرد: به منظور اعتماد سازی و جلب مشارکت مردم در طرح های عمرانی و اقتصادی، اجرای طرح توانمندسازی جوامع محلی با تأکید بر منابع طبیعی پایدار در سال ۹۳ در ۱۴ شهرستان به تصویب رسید.

نیک کردار افزود: طرح منارید که هم برای حفظ جنگل ها و مراتع و هم برای اشتغال مردم و توان افزایی روستاییان و عشایر است اکنون در یکی از شهرستان های استان در حال اجرا است.

وی افزود: امسال مجوز ۲۰۰ دهیاری جدید برای استان کرمانشاه اخذ شده است و در ۱۷۰۰ روستای بیش از ۲۰ خانوار، ۱۶۰۰ دهیاری خواهیم داشت.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه  گفت: همچنین بمنظور آموزش دهیاران و اطلاع رسانی به روستاییان، سایت دفتر روستایی ایجاد کرده ایم.

نیک کردار تصریح کرد: در سال ۹۳، ۲۲۰ میلیارد ریال بودجه دهیاری های استان بود که امسال از محل اعتبارات دولت و همچنین تعهد روستاها و دهیاری ها به ۶۱۰ میلیارد ریال رسیده است. همچنین در سال جاری ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای روستاهای مشارکت جو درنظر گرفته شده  و اجرای طرح فاضلاب روستایی نیز با همان شیوه مشارکتی در حال انجام است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت:کر اجرایی ۷۶۷ پروژه عمرانی جدید در ۴۵۹ روستای استان توسط دهیاری ها آغاز شده است که از محل اعتبارات بلاتکلیف در روستاهای فاقد دهیاری تأمین می شود.

نیک کردار افزود: در راستای ایجاد شبکه زنجیره ای سلامت، عملیات ساخت ۴۳ باب خانه بهداشت روستایی در سال گذشته آغاز شد و امیدواریم تا مهرماه سال جاری به بهره برداری برسند. همچنین برای تسهیل در تردد دانش آموزان روستایی شبکه حمل و نقل تأسیس و در همین راستا ۷۰ دستگاه ون خریداری شده است.نظرات کاربران :  

نام شما :

ایمیل :    

نظر شما :