پایگاه اطلاع رسانی حماسه سیاسی

ویژه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

آخرین اخبار انتخابات ، کاندیداهای احتمالی ، اخبار کاندیداها ، قوانین و اطلاعیه ها و ....

کاری از تیم طراحی و مدیریت سایت انتخابات مجلس نهم


جهت ورود به سایت روی لینک زیر کلیک کنید...

www.hamasenews.irبستن


 28 مهر 1396

15:3 - 21 / 4 / 1394 600 بازدید ارسال به دوستان این صفحه را به اشتراک بگذارید
شعبانی شهرداری را با 150 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفت  

  عضو شورای شهر کرمانشاه با اشاره به بدهی‌‎های بسیار شهرداری کرمانشاه گفت: ارثیه‌ای که از سالها پیش برای شهرداری و شهردار جدید کرمانشاه به جا مانده بدهی 150 میلیارد تومانی است.

حسن مرادقلی اظهار کرد: متاسفانه شهرداری در حال حاضر تنها در دو قلم حدود 23 میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی داشته و 30 تا 40 میلیارد تومان نیز بدهی مالیاتی دارد.

وی این میزان بدهی را نتیجه تصمیم گیری‌های همه مدیران قبلی شهرداری و نیز اعضای شورای شهر در دوره‌های گذشته دانست و عنوان کرد: شورای شهر چهارم کرمانشاه نیز قطعا از این مسئله مستثنی نیست و قطعا نتایج تصمیم‌گیری‌های این شورا نیز در آینده مشخص خواهد شد.

وی تصریح کرد: سال 1386 شهرداری کرمانشاه 20 میلیون دلار وام ارزی از بانک بحرین جهت تعریض خیابان مدرس دریافت کرد که متاسفانه بخش عمده‌ای از این وام صرف هزینه‌های جاری شهرداری شد و در حال حاضر سررسید پرداخت وام آمده و با احتساب جریمه‌های آن شود بدهی سنگینی به شهرداری کرمانشاه تحمیل شده است.

وی اظهار کرد: همچنین با حسابرسی سازمانهای متبوع شهرداری مشخص شده که این سازمانها نیز 30 تا40 میلیارد تومان بدهی مالیاتی از سال 1381 تا پایان سال گذشته دارند که البته سر این رقم هنوز بحث وجود دارد.

مرادقلی اظهار کرد: همچنین شهرداری کرمانشاه در حال حاضر 30 میلیارد تومان به پیمانکاران پروژه‌های خود بدهکار است.

وی خاطرنشان کرد: البته شهرداری نیز مطالباتی از دستگاه‌های خدمات رسان مانند ادارات آب، برق و گاز دارد که قطعا این مطالبات بسیار کمتر از بدهی‌های شهرداری است و تنها می‌تواند در صورت وصول بخشی از بدهی‌های شهرداری را جبران کند.

این عضو شورای شهر کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به این شرایط شهرداری چاره‌ای جز استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی برای انجام پروژه‌های خود بصورت مشارکتی ندارد و شهردار جدید باید حرکت به این سمت را در اولویت کار خود قرار دهد.


نظرات کاربران :  

نام شما :

ایمیل :    

نظر شما :