پایگاه اطلاع رسانی حماسه سیاسی

ویژه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

آخرین اخبار انتخابات ، کاندیداهای احتمالی ، اخبار کاندیداها ، قوانین و اطلاعیه ها و ....

کاری از تیم طراحی و مدیریت سایت انتخابات مجلس نهم


جهت ورود به سایت روی لینک زیر کلیک کنید...

www.hamasenews.irبستن


 28 مهر 1396

01:43 - 14 / 4 / 1394 642 بازدید ارسال به دوستان این صفحه را به اشتراک بگذارید
رونق فرهنگ و هنر ثمره سیاست های دولت تدبیر و امید  
پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، جامعه کرمانشاهی شاهد تحولات بسیار دلگرم کننده ای در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری بوده است.

در این میان برنامه بر امواج فرهنگ و هنر یکی از شاخص ترین کارهایی بود که از بهمن 92 آغاز شد و سالن انتظار را تبدیل به کانون دایمی برنامه های فرهنگی و هنری کرد.
این سلسله برنامه ها، دارای یک تقویم مشخص هفتگی بود که برنامه های مختلفی فرهنگی، هنری و مذهبی از یکشنبه تا پنجشنبه برگزار می شد.

** رونق کم سابقه موسیقی در کرمانشاه

در عرصه هنر و به ویژه موسیقی، کرمانشاه شاهد یک تحول اساسی بود، برگزاری بیش از 40 کنسرت موسیقی با حضور چهره هایی مانند شهرام ناظری، علی اکبر مرادی، حسین علیزاده، کامکارها، حسام الدین سراج، سالار عقیلی، همایون شجریان و حسین صفامنش، مرتضی پاشایی، محسن یگانه، مازیار فلاحی، فریدون آسرایی و بنیامین بهادری در سالن ها و تالارهای شهر رونقی ویژه به موسیقی کرمانشاه بخشید.
برخلاف دیگر استان ها، کنسرت ها و برنامه های فرهنگی در کرمانشاه با آرامش کامل و بدون هیچ گونه مزاحمتی در حال برگزاری هستند.

** کمک های فنی و اعتباری به نشریات

حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در قالب اعطای وام قرض الحسنه یکی سیاست های مدیریت ارشد استان در این عرصه بوده است.
در همین راستا در قالب کمک های فنی و اعتباری زمینه ای فراهم شد تا از طریق صندوق کارآفرین امید تسهیلات قرض الحسنه در اختیار مطبوعات، خبرگزاری ها و گروه های مختلف فرهنگی و هنری قرار گیرد که قدمی در راه حمایت از این قشر اثرگذار جامعه محسوب می شود.

** کرمانشاه میزبان جشنواره های متعدد هنری

کرمانشاه طی این دو سال اخیر شاهد برگزاری جشنواره های هنری متعددی بوده است، در حوزه موسیقی هنردوستان شاهد برگزاری دو دوره جشنواره موسیقی فجر در سال های 92 و 93، جشنواره موسیقی مقاومت در مهر 93 و جشنواره مرزداران غیور در فروردین 93 بوده اند.
یکی از نکته های جالب توجه در این عرصه اجرای یک گروه موسیقی از سلیمانیه در قالب جشنواره موسیقی فجر سال گذشته بود که این اتفاق برای اولین بار در کرمانشاه رخ می داد.
در حوزه فیلم و سینما نیز اتفاقات خوبی در این شهر روی داده است، برگزاری برنامه هایی مانند جشنواره فیلم فجر در سال های 92 و 93 با حضور ستارگان دنیای سینمای ایران از جمله فعالیت های مهم صورت گرفته در این حوزه بوده است که با حمایت مدیریت ارشد استان برگزار شد و با استقبال ویژه مخاطبان روبرو شد.
همچنین در حوزه تئاتر شاهد برگزاری آیین اختتامیه جشنواره تئاتر اردیبهشت در بهار سال 93 و با حضور بسیاری از چهره های محبوب و مطرح سینما، تئاتر و موسیقی ایران بودیم که طی مراسم باشکوهی در طاق بستان برگزار شد.
همایش عملی پژوهشی امام رضا (ع) در آیینه ادبیات معاصر (کرمانشاه)، سومین دوره هفته فرهنگ رضوی (کرمانشاه و شهرستان ها)، نمایشگاه کتاب و نرم افزار علوم قرآنی (کرمانشاه) برگزاری بیش از 100 محفل انس با قرآن در مجتمع های فرهنگی و کانون های فرهنگی و هنری مساجد و ده ها برنامه فرهنگی، هنری و ادبی از جمله فعالیت های صورت گرفته در این عرصه بوده است.


نظرات کاربران :  

نام شما :

ایمیل :    

نظر شما :