پایگاه اطلاع رسانی حماسه سیاسی

ویژه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

آخرین اخبار انتخابات ، کاندیداهای احتمالی ، اخبار کاندیداها ، قوانین و اطلاعیه ها و ....

کاری از تیم طراحی و مدیریت سایت انتخابات مجلس نهم


جهت ورود به سایت روی لینک زیر کلیک کنید...

www.hamasenews.ir



بستن


 28 مهر 1396

12:26 - 23 / 10 / 1393 843 بازدید ارسال به دوستان این صفحه را به اشتراک بگذارید
فرار به جلو منتقدان دکتر روحانی  
گذشته، حال وآینده زنجیره ای به هم پیوسته هستند که نادیده گرفتن هریک ازآنها می تواند به کارآمدی دیگری لطمه وارد نماید.برعکس نیز صادق است وتامل وتدبیر در هریک از این سه ضلع می تواند راهشگای خوبی برای دستیابی به توفیق در اضلاع دیگر شود.تامل درگذشته ، عقب گرد و اتلاف وقت نیست زیرا گذشته مملو از تجربیات تلخ وشیرین است که می توانند بسان چراغی فرا راه آینده قرار گرفته و بابهره گیری از آنهاکاستی ها را جبران ونقاط مثبت را تقویت کرد.

از این رو بازگشت ومرور دوران مدیریت هشت ساله بر دولت های ‹‹نهم›› و‹‹دهم››امری ضروری است. دولت آقای محمود احمدی نژاد در هشت سال (۱۳۸۴تا نیمه اول ۱۳۹۲) از محل صادرات نفت خام قریب به ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته که نصف درآمدهای نفتی ایران در یکصد سال اخیر کشور است.علی رغم آن همه درآمد وهماهنگی کامل همه قوای مملکت با آن دولت، وقتی دولت به دکترحسن روحانی تحویل شد باکمال تاسف تورم از مرز چهل درصد گذشته بود و اکثریت مردم وبه ویژه جوانان تحصیل کرده با بیکاری و وضعیت ناهنجار معیشتی و……دست به گریبان بودند و دولت یازدهم با وجود همه تلاش های مدبرانه، هنوز نتوانسته است آوار برداری از ویرانه های تحویل گرفته را تکمیل نماید.

آنچه باعث نوشتن این سطورشد، خبری است که اززبان آقای مرتضی بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در روزنامه ایران بازتاب یافته است.وی می گوید: وقتی دولت نهم (دولت احمدی نژاد)، نهاد ریاست جمهوری را تحویل گرفت، نهاد ریاست جمهوری نزدیک به هزار و ۶۵۰ نیرو داشت. همین وضعیت یعنی مجموعه نهاد، وقتی که دولت به ما(آقای روحانی) تحویل شد، ۳ هزار و ۷۰۰ نیرو داشت. این منهای نیروهای لیستی است، یعنی نیروهایی که براساس لیست حقوق می‌گرفتند. نه قراردادی داشتند و نه هیچی. ولی هر ماه لیست می‌شدند و حقوق می‌گرفتند.” وی در توضیح افرادی که در دولت قبل، از ریاست جمهوری، لیستی حقوق می گرفتند توضیح داده است: “اینها لشکرهای استانی بودند. یعنی در سفرهای استانی به استان‌ها می‌رفتند و زحماتی می‌کشیدند و کمک‌هایی می‌کردند. بالاخره ماشین که می‌خواست برود، باید تعدادی جمع می‌شدند.”

اینکه مبنای قانونی بکارگیری آن همه نیرو در نهاد ریاست جمهوری چیست وکسانی که استخدام شده اند، وابسته به چه جریانی هستند، موضوع این مقال نیست.آنچه مد نظر است میزان هزینه کردها برای ‹‹لشگرهای استانی›› است.این پول ها از چه منبعی تهیه شده است.؟ میزان پرداختی آن طی هشت سال چقدر بوده است؟ اگر این مبالغ هزینه اشتغال جوانان این سرزمین می شد،چند شغل ایجاد می گردید؟ چه تضمینی وجود دارد که هزینه های این چنینی دیگری در آن دوران صورت نگرفته باشد؟

تامل درهمین خبر ،ضرورت بازگشت به گذشته وبررسی عملکرد دولت های نهم ودهم را دو چندان می نماید.حال برخی از کسانی که با تمام وجود از عملکرد وسیاستهای آن دولت حمایت می کردند وچشم بر روی واقعیات تلخ فرو می بستند، امروز دایه مهربانتر از مادر شده واز آماری بالای بیکاری و…..داد سخن سر می دهند.اگر چه تلاش برای رفع ویا حداقل کاهش نرخ بیکاری وتورم و…..از وظایف دولت یازدهم می باشد، وانصاف حکم می کند که بگوییم دراین رابطه دراین یکسال واندی خوب کار شده است .اما آنانی که خود به نوعی بانی وباعث بوجود آمدن اوضاع کنونی کشور هستند باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشند.کسانی که دربرابر اختلاس ها،بی تدبیری ها،چوب حراج زدن به سرمایه انسانی کشور وانحلال سازمان مدیریت و……نه تنها سکوت، بلکه حمایت کردند، تا زمانی که پاسخ قانع کننده ای برای اکثریت ملت نداشته باشندنمی تواننددرجایگاه مدعی قرار گیرند.

اتخاذ سیاست فرار به جلو منتقدان دکتر حسن روحانی ره به جایی نخواهد برد، زیرا ملت ایران از حافظه قوی تاریخی برخوردار است.اکثریت آحاد مردم وضعیت کنونی وازجمله آمار بالای بیکاری در برخی از استانهای کشور را نتیجه ودست آورد مدیریت اجرایی وقانون گذاری آنانی می دانند که امروز بر صندلی وجایگاه ‹‹نقد›› نشسته اند وآنچه رشته دست خویش است را بنام عملکرد دولت دکتر حسن روحانی به جامعه القاء می نمایند.


نظرات کاربران :  
......... :
تیتر نیوز کرمانشاه تحمل دفاع از دولت روحانی نداشت؟!
مطلبی تحت عنوان: فرار به جلو منتقدان دکتر روحانی به قلم آقای کرم محمدی فرماندار اسلام آبادغرب در سایت ایران 19 در روز سه شنب 23 دی ماه منتشر شد.تیتر نیوز کرمانشاه نیز َآنرا بازتاب داد. اما تنها نیم ساعت توانست این مطلب را حفظ کند و سپس آنرا حذف نمود.
دراین مطلب مستندا به برخشی از عملکرد دولت های نهم ودهم وجبهه پاداری انتقاد واز دولت یازدهم به ریاست آقای دکتر روحانی دفاع شده است.گردانندگان تیتر نیوز کرمانشاه که قبلا با حذف ÷ایگاههای خبری طرفدار دولت تدبیر وامید نزدیکی خود را به مخالفان دولت نشان داده بودند, با این کار خود یک قدم دیگر به منتقدان دولت نزدیک گردیدند ونشان دادند که تحمل یک مطلب در دفاع از دکتر روحانی را ندارند.
12 : 23  -  23 - 10 - 1393

نام شما :

ایمیل :    

نظر شما :