پایگاه اطلاع رسانی حماسه سیاسی

ویژه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

آخرین اخبار انتخابات ، کاندیداهای احتمالی ، اخبار کاندیداها ، قوانین و اطلاعیه ها و ....

کاری از تیم طراحی و مدیریت سایت انتخابات مجلس نهم


جهت ورود به سایت روی لینک زیر کلیک کنید...

www.hamasenews.irبستن


 28 مهر 1396

14:48 - 10 / 10 / 1393 922 بازدید ارسال به دوستان این صفحه را به اشتراک بگذارید
صحبت‌های جالب نخستین بانوی معلول غواص ایرانی  
نخستین بانوی معلول غواص ایرانی گفت: قوانین غواصی و زیرآب با روی زمین تفاوت دارد، چراکه نه چیزی می‌شنوی و نه چیزی می‌گویی و همه چیز با اشاره معنا پیدا می‌کند.
خبرگزاری فارس: صحبت‌های جالب نخستین بانوی معلول غواص ایرانی

طاهره فیض لطف‌الله بیگی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار کرد: در سن دو سالگی چهار انگشت و بخشی از پنجه دست چپم به‌علت گیر کردن در چرخ گوشت دچار معلولیت شده است.

وی با بیان اینکه در دوران کودکی برخی از همسالانم از شکل دستم می‌ترسیدند، گفت: با از دست دادن انگشتان دستم، خداوند مرا مورد لطف قرار داد و داشته‌های بسیاری به‌ دست آورده‌ام.

نخستین بانوی معلول غواص ایرانی با اشاره به اینکه از 12 سالگی کاراته را شروع کردم و در خردسالی موفق به اخذ کمربند مشکی در این رشته ورزشی شدم، افزود: ورزش در روحیه‌ام تأثیر خوبی داشت.

وی به مربیگری‌اش در سن خردسالی اشاره کرد و بیان داشت: این رشته ورزشی را تا دان 3 و به‌دست آوردن مقام قهرمانی کشور ادامه دادم و شاگردان قهرمان کشور نیز داشته‌ام.

این بانوی ورزشکار کرمانشاهی با تاکید بر اینکه از سه سال پیش تمرین در رشته ورزشی شنا را آغاز کردم، ادامه داد: شنا یک ورزش متفاوت است و این ورزش را با جدیت دنبال کردم که سرانجام به غواصی علاقه‌مند شدم.

فیض غواصی در شب را رشته ورزشی عنوان کرد که به‌صورت تخصصی و مستمر دنبال می‌کند و متذکر شد: نخستین زن معلول غواص ایرانی هستم و این رشته را تا کسب مدارج بالاتر دنبال می‌کنم.

وی از غواصی تا عمق هشت متری و پنج غوص 20 دقیقه‌ای توسط خویش خبر داد و یادآور شد: در آزمون غواصی موفق به کسب نمره 100 شدم و مربیانم از کار من راضی هستند.

فیض متفاوت بودن شرایط غواصی را بهترین دلیل برای انتخاب این رشته ورزشی برشمرد و گفت: قوانین غواصی و زیر آب با روی زمین تفاوت دارد، چراکه نه چیزی می‌شنوی و نه چیزی می‌گویی و همه چیز با اشاره معنا پیدا می‌کند.

این بانوی ورزشکار کرمانشاهی فعالیت در عرصه تئاتر، مترجمی زبان و رانندگی را از جمله دیگر اقداماتی عنوان کرد که دنبال کرده و افزود: حتی یک‌بار دستم را از دید عمومی پنهان نکرده‌ام، زیرا این موضوع را ضعف نمی‌دانم.

وی با تاکید بر اینکه کارهایی انجام داده‌ام که بسیاری از افراد سالم انجام نداده‌اند، گفت: نگاه دیگران برایم اهمیت ندارد و هرگز از وضعیت دستم یک تراژدی نساخته‌ام.

*نگاه نخستین بانوی معلول غواص ایرانی به حمایت مسئولان

فیض به علاقه خود برای ادامه غواصی و پیشرفت در این رشته ورزشی اشاره کرد و متذکر شد: هزینه ادامه دادن این رشته بالاست و نیاز به حمایت مالی مسئولان و سازمان بهزیستی هستم.

وی در مورد نحوه ازدواج خویش عنوان کرد: همسرم کارهای هنری انجام می‌دهد و آهنگ‌سازی بخشی از کارش است؛ زمانی‌که تئاتر کار می‌کردم با همسرم آشنا شدم و زندگی مشترک را با عشق و تفاهم آغاز کردیم.


نظرات کاربران :  

نام شما :

ایمیل :    

نظر شما :