پایگاه اطلاع رسانی حماسه سیاسی

ویژه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

آخرین اخبار انتخابات ، کاندیداهای احتمالی ، اخبار کاندیداها ، قوانین و اطلاعیه ها و ....

کاری از تیم طراحی و مدیریت سایت انتخابات مجلس نهم


جهت ورود به سایت روی لینک زیر کلیک کنید...

www.hamasenews.irبستن


 28 مهر 1396

23:45 - 24 / 9 / 1393 936 بازدید ارسال به دوستان این صفحه را به اشتراک بگذارید
بخشدار ماهیدشت: ماهیدشت جور کرمانشاه را کشید  
 مرز بین المللی خسروی بعنوان مهمترین مرز غرب ایران در ترانزیت زوار عبتات عالیات به دلایلی از جمله نبود امنیت مناسب در آنسوی مرزها به تعطیلی کشیده شد که باعث شد تا زوار کربلا و نجف ۳۰۰ کیلومتر مسیر اضافی تا مهران در ایلام را بپیمایند بعلاوه خسارت سنگینی به مالکان هتل هایی که در قصرشیرین به همین منظور ساخته شد نیز وارد آمده است.

اما آیین اربعین امسال و روانه شدن یک و نیم میلیون ایرانی به سمت کربلای معلا باز هم نقش کلیدی استان های غربی کرمانشاه و ایلام را یادآور شد با این تفاوت که این بار کرمانشاه بیشتر نقش ترانزیتی و مسیر بودن را داشت و در این بین شهرهای بر سر راه نقشی بارز داشتند از جمله شهر کوچک ماهیدشت در ۲۲ کیلومتری جنوب کرمانشاه.   

** هر شب، اسکان یک هزار و ۲۰۰ زائر در مدارس و ادارات ماهیدشت   

اسکان هر شب یک هزار و ۲۰۰ زائر در ماهیدشتی که نه هتل دارد و نه مهمانسرا کاری بس دشوار است اما بخشدار ماهیدشت از انجام این مهم و خدماتی چشمگیر به زائران عتبات عالیات از چند هفته قبل از آغاز اربعین حسینی خبر می دهد.

حمید شرفی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: چهار هفته قبل از اربعین، کاروان های زیارتی کربلا از شهرهای مختلف کشور، شبانه وارد این شهر کوچک می شدند و ما هم در حد توان اقدام به اسکان آنها و تهیه غذا برای آنان می کردیم.

وی اظهار کرد: موج ورود کاروان های زیارتی با نزدیک شدن به اربعین امسال و بخصوص ورود زائرانی که سواره راهی مرز مهران بودند و در این شهر اتراق می کردند، به نحو بی سابقه ای مشهود بود به طوری که گاه ترافیک ورودی شهر ماهیدشت تا دو کیلومتر هم امتداد می یافت!

شرفی گفت: برای اینکه بتوانیم خدماتی بهتر به زائران در این شهر ارائه کنیم، ادارات خدمات رسان و امدادی از قبیل شهرداری، بخشداری، فوریت های پزشکی، مرکز بهداشت و … را ۲۴ ساعته و مستمر ارائه کردیم.

وی همچنین از بازرسی و نظارت مستمر روزانه از بازار، اصناف، سوپرمارکت ها و غذاخوری های این شهر برای ارتقای کیفی خدمات و راضی نگهداشتن زائران خبر داد.

بخشدار ماهیدشت گفت: با توجه به اینکه در شهر ماهیدشت هتل و مهمانسرایی برای اسکان شبانه مسافران و زائران وجود ندارد لذا همه مدارس و اداراتی که دارای فضای مناسب برای اسکان بودند را تجهیز کردیم و از ساعت ۲۱ شب تا شش صبح به نحوی که به امور آموزشی و اداری لطمه ای نخورد، این مراکز را در اختیار مهمانان و زوار قرار دادیم.  

ماهیدشت جور کرمانشاه را کشید!   

بخشدار ماهیدشت گفت: بخش عمده زائران کربلا در آیین اربعین امسال از کمربندی شرقی تردد کردند و به همین دلیل وارد شهر کرمانشاه نشدند بنابراین ماهیدشت نخستین شهری بود که میزبان زائران بود و با توجه به امکانات ضعیف و نداشته های فراوانی که در این شهر مشهود است، به نوعی جور شهر بزرگ و مرکز استان را بر دوش کشید.

شرفی گفت: ماهیدشت بعنوان یکی از شهرهای تاریخی شهرستان کرمانشاه و موقعیت مهمی که دارد نیازمند توجه بیشتر مسوولان در تخصیص اعتبارات و اعطای امکانات بیشتر است و ورود هزاران زائر کربلا در این مدت، این موضوع را اثبات کرد.

وی افزود: بطور قطع، حجم ورود زائران در سال های آینده بیشتر هم خواهد شد و لازم است از همین حالا فکری برای تجهیز این شهر به امکانات لازم برای میزبانی نیک زائران بکنیم.

وی همچنین از تعامل نیک ارگان هایی مانند آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه های خدمات رسان در این مدت ابراز قدردانی کرد.

بخشدار ماهیدشت همچنین روحیه مهمان نوازی مردم این شهر را ستودنی توصیف کرد و گفت: در این مدت مردم ماهیدشت درب منازل شان را به روی زائران گشودند و میزبان آنان بودند و حتی اقدام به راه اندازی ایستگاه های صلواتی در معابر این شهر به صورت خودجوش کردند.

ماهیدشت در ۲۲ کیلومتری جنوب شهر کرمانشاه قرار دارد و جمعیت آن حدود یک هزار نفر است.

یحیی معماری خبرنگار ایرنا مرکز کرمانشاه


نظرات کاربران :  

نام شما :

ایمیل :    

نظر شما :